В
Все
Х
Химия
В
Видео-ответы
А
Алгебра
Г
Геометрия
О
ОБЖ
Д
Другие предметы
У
Українська література
Р
Русский язык
Б
Беларуская мова
У
Українська мова
Э
Экономика
Ф
Физика
М
Математика
Ф
Французский язык
Г
География
И
Информатика
М
МХК
О
Окружающий мир
П
Психология
Н
Немецкий язык
О
Обществознание
П
Право
И
История
М
Музыка
Л
Литература
Қ
Қазақ тiлi
Б
Биология
А
Английский язык
bananchik1213
bananchik1213
27.01.2023 18:31 •  Химия

Під час взаємодії вапняку з хлоридною кислотою за однаковий час в першому реакторі виділився вуглекислий газ масою 6,6 г, а в другому — об'ємом 4,48л.У якому з реакторів швидкість реакції більша?

Ответ:
nastalut207
nastalut207
20.02.2022 01:20

Швидкість реакції характеризує зміну кількості речовини її компонентів (реагентів чи продуктів) за певний проміжок часу.

Нам відомо, що реакції проходили однакову кількість часу, тож швидкість реакції буде більша в тому реакторі, в якому за цей проміжок утворилася більша кількість речовини вуглекислого газу.

1 реактор:

Формула кількості речовини:

n = \frac{m}{M}

Знайдемо молярну масу вуглекислого газу:

M (CO₂) = 12 + 2 * 16 = 44 (г/моль).

Тепер знайдемо кількість речовини:

n (CO₂) = 6,6 : 44 = 0,15 (моль).

2 реактор:

Формула кількості речовини:

n = \frac{V}{Vm}

Vm (молярний об'єм) газів за нормальних умов дорівнює 22,4 л\моль.

Знайдемо кількість речовини:

n (CO₂) = 4,48 : 22,4 = 0,2 (моль).

Порівняємо кількості речовин вуглекислого газу, що виділився в першому і другому реакторах:

n₁ < n₂

Значить, в другому реакторі швидкість реакції більша.

Відповідь: у другому.

0,0(0 оценок)
Популярные вопросы: Химия
Полный доступ
Позволит учиться лучше и быстрее. Неограниченный доступ к базе и ответам от экспертов и ai-bota Оформи подписку
logo
Начни делиться знаниями
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?