В
Все
Х
Химия
В
Видео-ответы
А
Алгебра
Г
Геометрия
О
ОБЖ
Д
Другие предметы
У
Українська література
Р
Русский язык
Б
Беларуская мова
У
Українська мова
Э
Экономика
Ф
Физика
М
Математика
Ф
Французский язык
Г
География
И
Информатика
М
МХК
О
Окружающий мир
П
Психология
Н
Немецкий язык
О
Обществознание
П
Право
И
История
М
Музыка
Л
Литература
Қ
Қазақ тiлi
Б
Биология
А
Английский язык
mazaso
mazaso
13.05.2020 18:24 •  История

1. Чим спричинена та як відбувалася ліквідація Запорізької Січі?;
2. Чому гайдамацький рух визначають як національно – визвольний? Як відбувалася Коліївщина

Ответ:
emilylund829
emilylund829
15.10.2020 04:46

1. Катерина ІІ видала указ про знищення ЗС, причиною цього рішення став страх, що козаки знову розпочнуть бунтувати і боротися за автономію своєї держави. Російське військо напало на Нову Січ і знищили її ознаменувавши таким чином кінець козацтва.

2. Чому національно-визвольний? Все просто, люди захотіли свободи, вони не хотіли працювати на панів, адже розуміли, що їх праця коштує набагато більше, ніж дає їм господар. Народ збунтувався. Вояки, яких потім почали називати гайдамаками, були проти закріпачення і інших економічних та політичних проблем. Ряди бунтівників поповнювалися новими людьми і прості представники свободи стали захисниками народу. Перша битва відбулася в 1768 р. під проводом М. Желізняка. Далі була Уманська різня та інші кровопролитні битви.

0,0(0 оценок)
Полный доступ
Позволит учиться лучше и быстрее. Неограниченный доступ к базе и ответам от экспертов и ai-bota Оформи подписку
logo
Начни делиться знаниями
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?