В
Все
Х
Химия
В
Видео-ответы
А
Алгебра
Г
Геометрия
О
ОБЖ
Д
Другие предметы
У
Українська література
Р
Русский язык
Б
Беларуская мова
У
Українська мова
Э
Экономика
Ф
Физика
М
Математика
Ф
Французский язык
Г
География
И
Информатика
М
МХК
О
Окружающий мир
П
Психология
Н
Немецкий язык
О
Обществознание
П
Право
И
История
М
Музыка
Л
Литература
Қ
Қазақ тiлi
Б
Биология
А
Английский язык
Dataxxx
Dataxxx
24.07.2020 13:45 •  История

На які території поширювалася влада князя Олега нарпикінці його правління

Ответ:
klochkovanastsy
klochkovanastsy
11.10.2020 22:34

Віщий Олег (помер близько  912 року), напівлегендарний ватажок вікінгів (варягів), який став київським князем і вважається засновником держави Київської Русі.

За даними Руського первинного літопису XII століття, Олег, змінивши свого родича Рюрика як правителя Новгорода (близько 879 рік), спустився по Дніпру зі своєю варязькою дружиною і захопив контроль над Смоленськом і Києвом (882 рік), який він згодом зробив своєю столицею. Розширивши владу на схід і захід від водного шляху Волхов-Наддніпрянщини, він об'єднав місцеві племена під своїм правлінням і став беззаперечним правителем Києво-Новгородської держави. Тобто, до Новгорода він приєднав Київ, Смоленськ та Любеч.

Описаний у літописі як кваліфікований воїн, Олег переміг хозарів, позбавивши кількох слов'янських племен від залежності від них, а також здійснив успішну експедицію проти Константинополя (907 рік), змусивши візантійський уряд подати позов за мир і сплатити велику компенсацію. У 911 році Олег також уклав вигідну торговельну угоду з Константинополем, яка регулювала комерційні відносини між двома державами та поклала основу для розвитку постійної та прибуткової торговельної діяльності між Константинополем та Київською Руссю.

0,0(0 оценок)
Популярные вопросы: История
Полный доступ
Позволит учиться лучше и быстрее. Неограниченный доступ к базе и ответам от экспертов и ai-bota Оформи подписку
logo
Начни делиться знаниями
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?