В
Все
Х
Химия
В
Видео-ответы
А
Алгебра
Г
Геометрия
О
ОБЖ
Д
Другие предметы
У
Українська література
Р
Русский язык
Б
Беларуская мова
У
Українська мова
Э
Экономика
Ф
Физика
М
Математика
Ф
Французский язык
Г
География
И
Информатика
М
МХК
О
Окружающий мир
П
Психология
Н
Немецкий язык
О
Обществознание
П
Право
И
История
М
Музыка
Л
Литература
Қ
Қазақ тiлi
Б
Биология
А
Английский язык
Игорь3773
Игорь3773
20.05.2020 10:19 •  География

Ві за 80 і! будьласка напишіть розповідь про "сучасні дослідження світового океану" мінімум на одну сторінку у зошиті.

Ответ:
цукенг7ш8
цукенг7ш8
26.08.2020 15:57

Освоєння Арктики. Арктикою називають північну приполярну область нашої планети. Заповітною мрією багатьох дослідників цієї частини Землі з украй суворими умовами природи було досягнення Північного полюса. Тривалий час помилково вважалося, щобіля полюса океанічні води вільні від криги, атому крізь них можна прокласти шлях з Європи до Китаю та Інді

Завзятими мандрівниками було зроблено чимало спроб досягти заповітної точки, використовуючи різні засоби пересування: морські судна, повітряні кулі, собачі запряги. Проте здебільшого вони закінчувалися трагічно.


Нарешті 6 квітня 1909 р. Північного полюса вдалося досягти колишньому офіцеру військово-морського флоту США Робер-ту Лірі. Попередньо він здійснив п'ять невдалих спроб. Санний загін з його супутниками дістався заповітної мети і пробув на полюсі 30 годин.


Уперше в історії мореплавства Північного полюса досяг російський криголам «Арктика» у 1977 р., там він перебував чотири години.  


Освоєння Арктики уможливило прокладання Північного морського шляху, який з'єднав європейські й далекосхідні морські порти Росії. Уперше він був пройдений кораблем «Вега» у другій половині XIX ст. шведською експедицією Нільса Нор-деншельда, щоправда, із зимівлею. Впродовж навігації 1932 р. цей шлях здолали на судні «Сибірякові радянські мореплавці на чолі з Отто Шмідтом.


Саме в 30-х роках XX ст. розпочалося вивчення Арктики з полярних обсерваторій, які працювали на дрейфуючих крижинах. Першу з них — «Північний полюс-1» —організовано в 1937 р. Повітряну експедицію з організації обсерваторії очолював Отто Шмідт, а роботу самої станції на крижині — Іван Папанін.

0,0(0 оценок)
Популярные вопросы: География
Полный доступ
Позволит учиться лучше и быстрее. Неограниченный доступ к базе и ответам от экспертов и ai-bota Оформи подписку
logo
Начни делиться знаниями
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?