В
Все
Х
Химия
В
Видео-ответы
А
Алгебра
Г
Геометрия
О
ОБЖ
Д
Другие предметы
У
Українська література
Р
Русский язык
Б
Беларуская мова
У
Українська мова
Э
Экономика
Ф
Физика
М
Математика
Ф
Французский язык
Г
География
И
Информатика
М
МХК
О
Окружающий мир
П
Психология
Н
Немецкий язык
О
Обществознание
П
Право
И
История
М
Музыка
Л
Литература
Қ
Қазақ тiлi
Б
Биология
А
Английский язык
18111960
18111960
08.03.2022 11:10 •  Биология

Чи будь-яку їже треба жувати? А якщо її можна легко проковтнути, як, наприклад, рідку манну чи вівсяну? Обгрунтуйте відповідь, урахувавши склад їжі та фізіологію травлення

Ответ:
Лейла786
Лейла786
13.12.2020 14:56

Объяснение:

У разі поспішної їди центр насичення не встигає включитися в процес. Для цього потрібно 25-30 хв. Скільки б ви не з`їли за цей час, відчуття насичення прийде пізніше. Що довше пережовується їжа, то менше її потрібно для досягнення відчуття насичення.

Активне довготривале жування їжі поліпшує кровообіг головного мозку (відчуття насичення приходить раніше), оздоровлює носоглотку і ясна, захищає зуби від карієсу (слина нейтралізує кислоти і цукор їжі). А найголовніше - в ротовій порожнині достатньою мірою здійснюється перший етап травлення: слина обволікає маленькі частинки їжі і під дією її ферменту птіаліну полісахариди розкладаються до дисахаридів. Дисахариди в тонкій кишці легко розкладаються до моносахаридів (глюкоза, фруктоза).

Добре розжовані білкові та жирові частинки їжі ефективніше розщепляться в травному тракті під дією ферментів до амінокислот і жирних кислот. При цьому всі складові їжі ліпше засвояться організмом

типа такого

0,0(0 оценок)
Популярные вопросы: Биология
Полный доступ
Позволит учиться лучше и быстрее. Неограниченный доступ к базе и ответам от экспертов и ai-bota Оформи подписку
logo
Начни делиться знаниями
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?