В
Все
Х
Химия
В
Видео-ответы
А
Алгебра
Г
Геометрия
О
ОБЖ
Д
Другие предметы
У
Українська література
Р
Русский язык
Б
Беларуская мова
У
Українська мова
Э
Экономика
Ф
Физика
М
Математика
Ф
Французский язык
Г
География
И
Информатика
М
МХК
О
Окружающий мир
П
Психология
Н
Немецкий язык
О
Обществознание
П
Право
И
История
М
Музыка
Л
Литература
Қ
Қазақ тiлi
Б
Биология
А
Английский язык

Контр. робота напишите текст: почему мне нравится ходить в школу. по . языку

Ответ:
Лучік12
Лучік12
07.10.2020 13:35
Why I like to go to school When I was very young and went to the kindergarten, I looked with envy at my older sisters and dreamed of going to school as soon as possible. I wanted to quickly get behind the desk and start to learn. This time has imperceptibly approached. And now, I'm already a third-grade student. By this time, I and my peers learned a lot, began to write more confidently, well to consider, solve problems and equations, quickly read. We have new friends - classmates. We celebrate holidays together. What we learned at school, what we learned, will be useful to us in our future life. Every day at school is interesting, brings us new knowledge, discoveries. School and our class teacher, my classmates during this time have become my family. Here I got knowledge, here we learn to communicate with each other. And I still have to learn during my time at school! That's why I go to school.
0,0(0 оценок)
Популярные вопросы: Английский язык
Полный доступ
Позволит учиться лучше и быстрее. Неограниченный доступ к базе и ответам от экспертов и ai-bota Оформи подписку
logo
Начни делиться знаниями
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?