В
Все
Х
Химия
В
Видео-ответы
А
Алгебра
Г
Геометрия
О
ОБЖ
Д
Другие предметы
У
Українська література
Р
Русский язык
Б
Беларуская мова
У
Українська мова
Э
Экономика
Ф
Физика
М
Математика
Ф
Французский язык
Г
География
И
Информатика
М
МХК
О
Окружающий мир
П
Психология
Н
Немецкий язык
О
Обществознание
П
Право
И
История
М
Музыка
Л
Литература
Қ
Қазақ тiлi
Б
Биология
А
Английский язык
mariarura
mariarura
26.08.2020 20:32 •  Английский язык

40б. напишите , , сочинение по " как я провела лето". на море не ездила, гуляла сс друзьями, ходили на пляж, ездила к сестре( сидеть с детьми) ,

Ответ:
Peregudovapolina
Peregudovapolina
06.10.2020 15:48
I would like to tell about my summer holidays.
Summer is a beautiful season with the long sunny days and short warm nights. This summer is cold and rainy that's why I can't do all my plans. First of all I spent a lot of time with my friends. We prefer go to the Cafe and sinema . Than I have helped my sister. I spent all free time with sister's children. I prefer this summer.
0,0(0 оценок)
Ответ:
2002КетринПирс2002
2002КетринПирс2002
06.10.2020 15:48
I'm going to give a talk about my summer holidays.
From the very begging I should say, that summer is my favorite season.
Well, summer is a season, when you have got a lot of free time and you can do anything you want.
So, i spent my time with my friends. We walked in different beautiful parks, do different activities together, went to the beach. Then, I visited my sister. It was a great time.
To sum up I should say, that I've got plans to the next summer, I think, it will be amazing
0,0(0 оценок)
Популярные вопросы: Английский язык
Полный доступ
Позволит учиться лучше и быстрее. Неограниченный доступ к базе и ответам от экспертов и ai-bota Оформи подписку
logo
Начни делиться знаниями
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?