В
Все
Х
Химия
В
Видео-ответы
А
Алгебра
Г
Геометрия
О
ОБЖ
Д
Другие предметы
У
Українська література
Р
Русский язык
Б
Беларуская мова
У
Українська мова
Э
Экономика
Ф
Физика
М
Математика
Ф
Французский язык
Г
География
И
Информатика
М
МХК
О
Окружающий мир
П
Психология
Н
Немецкий язык
О
Обществознание
П
Право
И
История
М
Музыка
Л
Литература
Қ
Қазақ тiлi
Б
Биология
А
Английский язык

Рассказ о школе на .об 11 гимназии города новосибирска.заранее

Ответ:
Solari
Solari
06.10.2020 12:58
Hey, my name is Alexia and I study at the gymnasuim 11 in Novosibirsk. My school is a three-storeyed building. Director of our school is Begunov Sergey Ivanovich. This is really cool school and I love everything in my school. We have a great teachers, also, our teachers are professionals in their field. I'm in the ?th grade. I have many friends in my school and everyone has good qualities. In our school we have the best dining room with the best kitcheners ever. And if I started speak about food I should say that we have swimming pool inside the gymnasuim. It is really modern pool with special facilities. Looks like our physical education teacher dotes on this pool because we usually have about 6 lessons there. I can't say that I hate PE, but I prefer to study english or russian. My favorite teacher is Ivan Ivanov Ivanovich. He teach ur russian language.I have to finish my homework and help my mom. All in all I want to tell that my school is the best and I hope my son will study there.
0,0(0 оценок)
Популярные вопросы: Английский язык
Полный доступ
Позволит учиться лучше и быстрее. Неограниченный доступ к базе и ответам от экспертов и ai-bota Оформи подписку
logo
Начни делиться знаниями
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?