В
Все
Х
Химия
В
Видео-ответы
А
Алгебра
Г
Геометрия
О
ОБЖ
Д
Другие предметы
У
Українська література
Р
Русский язык
Б
Беларуская мова
У
Українська мова
Э
Экономика
Ф
Физика
М
Математика
Ф
Французский язык
Г
География
И
Информатика
М
МХК
О
Окружающий мир
П
Психология
Н
Немецкий язык
О
Обществознание
П
Право
И
История
М
Музыка
Л
Литература
Қ
Қазақ тiлi
Б
Биология
А
Английский язык
SekretKtoYa
SekretKtoYa
07.01.2022 09:17 •  Английский язык

Сочинение на "как я провела весенние каникулы".

Ответ:
Ujwy
Ujwy
05.10.2020 23:12

                           How I spent my spring holidays

I love spring and I always look forward to having spring holidays. This year was no exception. I can say I enjoyed that week off school.

The best part about these holidays was that I didn't have to wake up early, so I stayed up really late. I watched a few episodes of my favourite anime and did some reading for my literature lessons. As for the day time, I usually spent it hanging out with my friends. On the first day of my holidays I invited them to come to my place and we spent fantastic time playing some new board games. Then we all went to have pizza. A few days after that my friends and I went to the cinema and then we had a long walk in the park enjoying the sunny weather. We also went to ride our bikes.

It was a great week and now I feel a bit sad because our spring holidays are over.

0,0(0 оценок)
Популярные вопросы: Английский язык
Полный доступ
Позволит учиться лучше и быстрее. Неограниченный доступ к базе и ответам от экспертов и ai-bota Оформи подписку
logo
Начни делиться знаниями
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?