В
Все
Х
Химия
В
Видео-ответы
А
Алгебра
Г
Геометрия
О
ОБЖ
Д
Другие предметы
У
Українська література
Р
Русский язык
Б
Беларуская мова
У
Українська мова
Э
Экономика
Ф
Физика
М
Математика
Ф
Французский язык
Г
География
И
Информатика
М
МХК
О
Окружающий мир
П
Психология
Н
Немецкий язык
О
Обществознание
П
Право
И
История
М
Музыка
Л
Литература
Қ
Қазақ тiлi
Б
Биология
А
Английский язык

Написать сочинение на "как я отмечаю праздники" (20 предложений).

Ответ:
nikita2455
nikita2455
05.10.2020 09:13
I celebrate the holidays with my family.This is not unusual, it is a family tradition. For some time before the holiday, we begin to prepare for it. We decorate the house. I am, if not in time, to finish the gifts. Everywhere festive mood.The festive day mother makes a delicious lunch. Together with my family we're going to dinner. We just sit, eat and talk from time to time. We can talk about anything. From follies to the problem, but the problem is not the place to holiday.
We organize competitions. No one is bored. I wish that these days lasted forever. But this is impossible, and it's good. If you stop time, then no one will be able to celebrate the holidays. And the holidays are rare and beautiful. And the fact that you spend time with your family too well. Holidays are always magical. It was my little story.
0,0(0 оценок)
Популярные вопросы: Английский язык
Полный доступ
Позволит учиться лучше и быстрее. Неограниченный доступ к базе и ответам от экспертов и ai-bota Оформи подписку
logo
Начни делиться знаниями
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?