В
Все
Х
Химия
В
Видео-ответы
А
Алгебра
Г
Геометрия
О
ОБЖ
Д
Другие предметы
У
Українська література
Р
Русский язык
Б
Беларуская мова
У
Українська мова
Э
Экономика
Ф
Физика
М
Математика
Ф
Французский язык
Г
География
И
Информатика
М
МХК
О
Окружающий мир
П
Психология
Н
Немецкий язык
О
Обществознание
П
Право
И
История
М
Музыка
Л
Литература
Қ
Қазақ тiлi
Б
Биология
А
Английский язык

Сочинение на анг. язык. мои зимнии каникуоы

Ответ:
Ivanmotcrut
Ivanmotcrut
20.09.2020 14:55
My winter holidays.
My winter holidays were fantastic! I spent them whith my friends and family. Every day I went for a walk.We played snowbals, made snowman , laughted .We had a family dinner. All our familys friends came to this dinner. It was cool.We danced, played in different games like "Uno","Twister".I liked this holidays.
0,0(0 оценок)
Ответ:
msakinat
msakinat
20.09.2020 14:55
My winter holidays were very good and interesting. At first , I went to Moscow to my friends with whom I celebrated the New year. I ate so many delicious dishes on new year's day. I together with my family and friends went to launch fireworks after the new year chimes. On 1 January we went to the shops and bought presents. I also went to the Imax movie on the film Star wars: the force awakening. It was cool! I liked this film. I was walking with friends in the remaining part of the winter holidays . I read the books. Also I was preparing for the new school semester. I'm happy with my new year's holiday!

!Придумывала сама. Такого текста пока нигде нет
0,0(0 оценок)
Популярные вопросы: Английский язык
Полный доступ
Позволит учиться лучше и быстрее. Неограниченный доступ к базе и ответам от экспертов и ai-bota Оформи подписку
logo
Начни делиться знаниями
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?