В
Все
Х
Химия
В
Видео-ответы
А
Алгебра
Г
Геометрия
О
ОБЖ
Д
Другие предметы
У
Українська література
Р
Русский язык
Б
Беларуская мова
У
Українська мова
Э
Экономика
Ф
Физика
М
Математика
Ф
Французский язык
Г
География
И
Информатика
М
МХК
О
Окружающий мир
П
Психология
Н
Немецкий язык
О
Обществознание
П
Право
И
История
М
Музыка
Л
Литература
Қ
Қазақ тiлi
Б
Биология
А
Английский язык
arsenova
arsenova
24.09.2021 08:12 •  Английский язык

Как написать письмо на языке про идеальную школу

Ответ:
sarvaryusuf99
sarvaryusuf99
20.07.2020 11:45
The ideal school is a school of free choice, when each the student may choose classes in which he is interested, which are important to him personally. The ideal school should provide children the right to choose subjects, teachers, and individual pace. In an ideal school education should be a large good family. In one class of children of different ages learn together, help each other, and the teacher, as a mom or dad helps when needed, supports, cares about his students.This is the school where the teacher would understand that in every conflict in the first place, he is guilty. In this school, the schedule should be based on children's interests. Teachers in this school have to remember that they come to school for children, and not Vice versa. The school where all the teachers about this, remember, is probably ideal...Ideal school is a beautiful, well furnished, with equipped gym. Teachers need to be friends with each other to invite children to visit. In high school you need to give the right of choice of class, and first class can be allowed to choose those whose parents want to allow children free choice. Teachers should not be Pets, all they should be treated equally. That is the perfect school !
0,0(0 оценок)
Ответ:
viktoriy2009
viktoriy2009
20.07.2020 11:45
My ideal school is new and I like it very much. I would like to describe my favourite place at school - our classroom. It is not very big but it is very light because there are three big windows in it. There are blinds on the windows, so when the sun shines we can still see what is written on the blackboard. There is an air conditioner in the class, so when it is hot outside, it is still confortable inside. There is a TV set with DVD player in the class, so we can watch some educational films all together.
0,0(0 оценок)
Полный доступ
Позволит учиться лучше и быстрее. Неограниченный доступ к базе и ответам от экспертов и ai-bota Оформи подписку
logo
Начни делиться знаниями
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?