В
Все
Х
Химия
В
Видео-ответы
А
Алгебра
Г
Геометрия
О
ОБЖ
Д
Другие предметы
У
Українська література
Р
Русский язык
Б
Беларуская мова
У
Українська мова
Э
Экономика
Ф
Физика
М
Математика
Ф
Французский язык
Г
География
И
Информатика
М
МХК
О
Окружающий мир
П
Психология
Н
Немецкий язык
О
Обществознание
П
Право
И
История
М
Музыка
Л
Литература
Қ
Қазақ тiлi
Б
Биология
А
Английский язык
Ol3ksa
Ol3ksa
15.02.2023 09:26 •  Английский язык

Написати лист другу як ти провів літо 10-15 речень

Ответ:
санс
санс
10.07.2020 23:31
I like summer very much because we have holidays then. 

Last summer I went to the village and had a good time there with my friends. We went to the forest and picked berries. Also we went to the river and swam and sunbathed. Of course, I helped my grandparents to look after animals as well. 

In August my parents took me to the sea. We stayed in the wonderful hotel which had a very big swimming pool and there were a lot of different attractions. I enjoyed them a lot. I made some friends with some boys and girls, and now we send each other e-mails. 

After we came back, I spent some time at home. I watched TV, played computer games and read books. Sometimes I went for a walk with my friends. 

Last summer holidays were very good. 
0,0(0 оценок)
Популярные вопросы: Английский язык
Полный доступ
Позволит учиться лучше и быстрее. Неограниченный доступ к базе и ответам от экспертов и ai-bota Оформи подписку
logo
Начни делиться знаниями
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?