В
Все
Х
Химия
В
Видео-ответы
А
Алгебра
Г
Геометрия
О
ОБЖ
Д
Другие предметы
У
Українська література
Р
Русский язык
Б
Беларуская мова
У
Українська мова
Э
Экономика
Ф
Физика
М
Математика
Ф
Французский язык
Г
География
И
Информатика
М
МХК
О
Окружающий мир
П
Психология
Н
Немецкий язык
О
Обществознание
П
Право
И
История
М
Музыка
Л
Литература
Қ
Қазақ тiлi
Б
Биология
А
Английский язык
olga7882
olga7882
07.08.2021 20:35 •  Английский язык

Напишите на языке, "почему я люблю лето? "

Ответ:
igcifxitsizoufzoyuc
igcifxitsizoufzoyuc
03.07.2020 12:16
There are four seasons in a year. They are winter, spring, summer and autumn. My favourite season is summer because I was born in summer. In summer the weather is warm and sometimes hot. I like that there are many different kinds of berries, fruit and vegetables in summer. You can go to the forest to pick up berries and gather mushrooms. In summer you can spend your time on the banks of lakes and rivers or go to the seaside. I swim in lakes and rivers with my friends or my family. I like to ride my bike in summer. Sometimes we arrage picnics or live in the country for a week or more. My grandparents live there. My sister and I help them in the garden. And of course I love summer very much, because summer holiday is the longest holiday in the year.
0,0(0 оценок)
Популярные вопросы: Английский язык
Полный доступ
Позволит учиться лучше и быстрее. Неограниченный доступ к базе и ответам от экспертов и ai-bota Оформи подписку
logo
Начни делиться знаниями
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?