В
Все
Х
Химия
В
Видео-ответы
А
Алгебра
Г
Геометрия
О
ОБЖ
Д
Другие предметы
У
Українська література
Р
Русский язык
Б
Беларуская мова
У
Українська мова
Э
Экономика
Ф
Физика
М
Математика
Ф
Французский язык
Г
География
И
Информатика
М
МХК
О
Окружающий мир
П
Психология
Н
Немецкий язык
О
Обществознание
П
Право
И
История
М
Музыка
Л
Литература
Қ
Қазақ тiлi
Б
Биология
А
Английский язык
dhhdhhd55
dhhdhhd55
21.08.2020 23:08 •  Английский язык

Письмо другу," как я провел зимние каникулы"

Ответ:
MrStepWay
MrStepWay
01.07.2020 21:57
Dear Tom
Very good winter season. On the street all is white , nature seemed frozen in anticipation of a miracle. A miracle - a celebration of the New Year! Celebrate the New Year came to our house guests . It was fun ! Once the clock struck 12 , I went with my friend on the street. We played in the snow , riding a roller coaster and lit sparklers. Going home , my friend and I were like snowmen . We did not sleep until the morning and all the while having fun . The next day, the guests had departed, but the holiday spirit remains.Winter vacation I loved , I had a good time : a lot of walking on the street , skate , went to visit his grandmother .And how did you spend your winter holiday ? Waiting for an answer .With love , your (ваше имя)
0,0(0 оценок)
Популярные вопросы: Английский язык
Полный доступ
Позволит учиться лучше и быстрее. Неограниченный доступ к базе и ответам от экспертов и ai-bota Оформи подписку
logo
Начни делиться знаниями
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?